• Odwiedziło nas: 872030

Poniedziałek, 2018-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

XIX Regionalny Przegląd Piosenki i Tańca Gaworzyce 2018

1maja zespół taneczny reprezentował naszą szkołę podczas  XIX Regionalnego Przeglądu Piosenki i Tańca Gaworzyce 2018. Grupa zdobyła III miejsce w kat. młodzież gimnazjalna, prezentując swój talent w tańcu ludowym do utworu Ostatni Mazur. Ponadto dwa tygodnie wcześniej zaprezentowali się podczas Wrocławskiego Festiwalu Tańca Galop 2018 (taniec ludowy oraz nowoczesny). Przepiękne stroje szlacheckie wzbogaciły wrażenia artystyczne wykonywanego tańca. Natomiast w części wokalnej brały udział dwie Nasze reprezentantki Łucja Pobihuszka, która wyśpiewała I miejsce piosenką ,,Gęsi za wodą”  i Oliwia Starmach, która zajęła III miejsce z utworem ,,Kogo kocham”. Uczniów do występu przygotował nauczyciel zajęć artystycznych p. Renata Chrzan.