• Do wakacji: 0

Piątek, 2017-06-23

Imieniny: Albina, Wandy

WYCIECZKA DO WARSZAWY 18.-20.05.2017

Trzydniowa wycieczka do stolicy obfitowała w wiele atrakcji. Uczniowie zobaczyli najbardziej charakterystyczne miejsca miasta - m.in. Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta III Wazy i Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomnik Warszawskiej Syrenki. Ponadto spacerowali po ogrodach Łazienek Królewskich, przeżyli "63 dni wolności" podczas lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego, eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik, zasiedli na trybunach Stadionu Narodowego oraz podziwiali widoki po zachodzie słońca z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Zwieńczeniem wycieczki było złożenie kwiatów na grobie patrona szkoły - Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wyjazd zorganizowali nauczyciele gimnazjum: Katarzyna Sypniewska, Renata Pelczar i Szymon Kaśków.