Wakacje

8:00 Aula Gimnazjum i ostatni dzwonek w tym roku szkolnym…po oficjalnym apelu, podczas którego nagrodzono Marcina Kmina za wzorową frekwencję, rozdanie świadectw w klasie i…WAKACJE! Ale dzień przed zakończeniem roku, odbyła się uroczystość wręczenia listów pochwalnych i gratulacyjnych dla uczniów z najwyższymi średnimi i ich rodziców. Aby znaleźć się w tym gronie należało uzyskać średnią min. 4,75. Z naszej klasy w uroczystości wzięło udział aż 8 uczniów ze swoimi rodzicami – Jakub Karcz, Angelika Pręda, Olaf Molka, Ola Atamaniec, Jakub Ławniczak, Wiktoria Żentel, Jakub Młynarczyk i Mateusz Krysiak.

Wycieczka dla uczniów zasłużonych

Uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach oraz działali na rzecz gimnazjum, tradycyjnie już udali się na dwudniową wycieczkę. Tym razem był to Karpacz. Z naszej klasy nagrodzeni zostali: Angelika Pręda, Wiktoria Żentel, Wiktoria Piłat i Jakub Ławniczak. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Sztolnie w Kowarach oraz Świątynie Wang. Na zakończenie wyjazdu, młodzież czekało wyzwanie – zdobycie szczytu Śnieżki!

Młodzi dla Biało-Czerwonej

W ramach akcji Młodzi dla Biało-Czerwonej, wzorem ubiegłorocznej edycji, wszyscy uczniowie gimnazjum, wraz z udziałem uczniów ze szkoły podstawowej, stworzyli szachownicę w barwach narodowych! Prawda, że wyszło super? Uczciliśmy też zbliżające się święta majowe – w auli gimnazjum odbył się uroczysty apel. Z naszej klasy zaprezentowały się: Ola Atamaniec i Angelika Pręda. Lekcja patriotyzmu udzielona w świetnej formie!

II Pokaz stołów wielkanocnych

Baby, babeczki, jajka w przeróżnych postaciach czy żur – między innymi takie smakołyki zagościły na stołach w atrium gimnazjum, podczas II Pokazu stołów wielkanocnych. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele naszej klasy, którzy pod okiem p. Elżbiety Smorczewskiej, przygotowują pyszne dania podczas zajęć kulinarnych. Pyszności szybko znikały ze stołów bo chętnych do degustacji nie brakowało!

Koncert

Zapraszamy na koncert „Disco ponad wszystko”, w którym zaprezentują się uczniowie gimnazjum. Przedstawicielką naszej klasy będzie Weronika Bloch! Uczniowie przedstawią muzyczny przekrój disco – począwszy od lat 70 do współczesności! Przyjdź, zobacz i daj się ponieść muzyce DISCO! :)

I Dzień Wiosny

Wczoraj w szkole witaliśmy wiosnę! „Zamień przemoc na pomoc” – pod takich hasłem przebiegły wiosenne zmagania w ramach konkursu na Superklasę. Wyzwań nie brakowało – musieliśmy stanąć w szranki z innymi klasami w różnych konkurencjach: wiosenny wyścig froterowy, ubijanie białek na czas czy odśpiewanie wiosennej piosenki to tylko nieliczne wczorajsze zmagania. Po zliczeniu punktów przez jury po wszystkich konkurencjach, okazało się, że zajęliśmy III miejsce! Super! :)

Walentynki

Uczciliśmy Święto Zakochanych. W przededniu Walentynek, przedstawicielki naszej klasy – Ola i Wiktoria roznosiły kartki, które przez cały tydzień można było wrzucać do specjalnej skrzynki. Dzisiaj trafiły do szczęśliwych adresatów. Przy okazji, dziewczęta wraz z uczniami z klasy I B, zaprezentowały krótkie rozważania dotyczące miłości. Nie obyło się też bez życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Dzień Dziwaka

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziwaka! Był to kolejny etap konkursu na Superklasę! Tym razem nikt nie zawiódł i każdy, choć na chwilę, stał się prawdziwym „dziwakiem”. Zgarnęliśmy maksymalny zestaw punktów! Swoją drogą, prawda, że wyglądamy zabawnie?! Niektórych aż trudno rozpoznać! :)

Świąteczny czas

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną obfitował w bożonarodzeniowe klimaty. Na początek, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali wszystkim łakocie i przekazywali świąteczne życzenia, a potem odbył się uroczysty apel. Podczas szkolnych jasełek zaprezentowali się także uczniowie z naszej klasy: Ola Atamaniec, Angelika Pręda i Jakub Karcz. Cała społeczność szkolna wysłuchała kolęd i pastorałek oraz rozważań na temat Świąt. Teraz pora na przerwę i świąteczne leniuchowanie! :) WESOŁYCH ŚWIĄT!

Świątecznie

Ostatnia godzina wychowawcza przed Świętami była bardzo słodka. Na pierwszej w gimnazjum, wigilii klasowej, postawiliśmy na smaczne wypieki, które dostarczyli: Weronika Bloch, Natalia Pręda , Jakub Ławniczak oraz Jakub Karcz. Było pysznie i wesoło – jak to w naszej klasie. Klimat dopełniała, dobiegająca z głośników, muzyka świąteczna. Nie obyło się bez życzeń – przede wszystkim: spokoju i wytchnienia oraz zakończenia półrocza z najlepszymi ocenami.