Blog Archives

Pokaz stołów wielkanocnych

Młodzi kucharze zaprosili dyrekcję, nauczycieli oraz swoich kolegów z klas I na Pokaz Stołów Wielkanocnych. Na stołach nie mogło więc zabraknąć bab, babeczek, serników, jaj pod różną postacią oraz świątecznych wiosennych sałatek – uczniowie przygotowali potrawy, które goszczą na stołach w ich domach podczas Wielkanocy. Uczestnicy spotkania chętnie degustowali potrawy, które przygotowali uczniowie zajęć kulinarnych. Pokaz Stołów to wieloletnia tradycja, którą zapoczątkowała p. Elżbieta Smorczewska. Tegorocznym koordynatorem projektu był p. Szymon Kaśków – nauczyciel zajęć kulinarnych.

Young & hungry

Projekt „Young & hungry” za nami! Na degustację brytyjskich smakołyków zaprosiliśmy Dyrekcję Gimnazjum oraz uczniów klas II. Mogli oni spróbować takie specjał, jak: scones, crumble, cauliflower cheese czy fish & chips. Nie zabrakło także brytyjskiego śniadania! W realizacji projektu pomogli nam nauczyciele: p. Anna Przybylska (język angielski) oraz p. Szymon Kaśków (zajęcia kulinarne).

Krótka relacja ze świątecznego śniadania

Wykonanie – W. Konarska

Śniadanie Wielkanocne

Wielkanoc jeszcze przed nami…ale my już rozpoczęliśmy świętowanie. Pod opieką p. Elżbiety Smorczewskiej przygotowaliśmy Śniadanie Wielkanocne. Wszyscy uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia kulinarne, zasiedli wspólnie do stołów zastawionych babami, babeczkami, sernikami, jajami faszerowanymi i wiosennymi sałatkami. Do wspólnego posiłku zaprosiliśmy Dyrektora Gimnazjum Pana Romana Rutkowskiego.  

Gotowanie – pasja, która potrafi łączyć! I tego Wam, drodzy czytelnicy naszego bloga, życzymy – Świąt spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół! Wesołego Alleluja! :)

Kiermasz Wielkanocny

 

W Niedzielę Palmową po raz pierwszy wzięliśmy udział w Kiermaszu Wielkanocnym, organizowanym przez GOKi B z Grębocic. Na naszym stole nie zabrakło dań związanych z tradycją Świąt Wielkanocnych.

Pod okiem Pani Elżbiety Smorczewskiej już w sobotę zaczęliśmy przygotowywać potrawy. Dzięki temu poczuliśmy zapach zbliżających się świąt. Podczas kiermaszu było nam bardzo miło słyszeć słowa pochwały i uznania z ust mieszkańców naszej Gminy i przybyłych gości. Cieszymy się, że mogliśmy pochwalić się naszymi kulinarnymi wyrobami. Słowa podziękowania usłyszeliśmy także od naszego Pana Dyrektora, którego zaprosiliśmy na śniadanie wielkanocne. Na Kiermasz przygotowaliśmy znane już Wam z bloga potrawy…ale nie zabrakło także kulinarnych nowości.

II Pokaz stołów wielkanocnych

II edycja Pokazu stołów wielkanocnych za nami! Na stołach zagościły świąteczne potrawy, m.in.: baby i babeczki, sałatki, żur oraz jajka w różnych postaciach. Nie mogło zabraknąć również wielkanocnych akcentów dekoracyjnych! Mamy nadzieję, że Pokaz stołów wielkanocnych stanie się wspaniałą tradycją naszej szkoły! A tymczasem, z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, wszystkim czytelnikom naszego bloga życzymy dużo uśmiechu i ciepła oraz wielu okazji do eksperymentowania w kuchni! Smacznego święconego!

Na dobry początek

Trzy, dwa, jeden…..startujemy! 

 Młodzi gotują! to blog, na którym znajdziecie potrawy wykonane przez uczniów podczas zajęć kulinarnych.  Zaprezentujemy tutaj przepisy na dania smaczne ale i proste, dania które nie wymagają wielkiego nakładu pracy i przygotujecie je w krótkim czasie. Nad całością czuwać będzie nauczyciel zajęć technicznych, Pani Elżbieta Smorczewska, która zaraziła uczniów pasją do gotowania!

Zapraszamy…ze smakiem!