Piątek, 2017-11-24

Imieniny: Emmy, Flory

Jesteś tutaj:Start

ZMIANA OPŁAT ZA POSIŁKI W STOŁÓWCE SZKOLNEJ

INFORMUJEMY, ŻE OD 01.01.2018 R. ULEGA ZMIANIE CENA POSIŁKU W STOŁÓWCE SZKOLNEJ:

Dzienna stawka żywieniowa za posiłki wydawane uczniom wyniesie 4 złote.

SZLACHETNA PACZKA

Już po raz piąty rusza w naszej szkole ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka. Tym razem chcemy pomóc mamie samotnie wychowującej dwie nastolatki - 16 i 10-latkę. Rodzinę spotkało wiele złego - przemoc ze strony męża, choroba nowotworowa, brak pracy, bardzo trudne warunki materialne. W klasach będą wystawione puszki, do których można wrzucić symboliczny grosik. Liczymy na Waszą pomoc. Oprócz tego, w szkole do 1 grudnia będzie trwała zbiórka niżej wymienionych rzeczy:

AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Gimnazjaliści uczcili rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zebrana w Auli Gimnazjum społeczność szkolna mogła zobaczyć montaż słowno-muzyczny, którego tematem przewodnim była "wolność".  Szkolni aktorzy przekonywali, że bohaterem może być każdy z nas - wystarczy tylko odrobina chęci i zainteresowania losami ludzi wokół. Uczniów do występu przygotowały panie: Anna Przybylska i Zdzisława Młynarska.

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

24 października 2017 r. w czytelni biblioteki odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania”. Brali w nim udział uczniowie klas II i III wyłonieni w 1 etapie przez nauczycieli polonistów. Uczestnicy czytali wylosowane fragmenty prozy i wiersze, wszyscy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Oceniano wyrazistość czytania, płynność, bezbłędność oraz rozumienie czytanego tekstu. Oto wyniki:

1 miejsce zdobyła Wiktoria Chrzan z kl.3b

2 miejsce- Damian Bańka z kl.3a

3 miejsce - Łucja Pobihuszka z kl.3b

Wyróżnienie uzyskała Karolina Machata z kl.3b. Laureaci tego konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy zwycięzcom.

GMINNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Gimnazjaliści zaprezentowali się podczas gminnej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pokazali swoje talenty aktorskie w sztuce teatralnej pt. "Obyś cudze dzieci uczył", ukazującej nauczyciela na przestrzeni lat - od stworzenia człowieka do współczesności. Przedstawienie przygotowała p. Małgorzata Rutkowska - opiekun szkolnego koła teatralnego.