• Do wakacji: 0

Imieniny: Albina, Wandy

Jesteś tutaj:Start

WYCIECZKA DLA UCZNIÓW ZASŁUŻONYCH 2017

Gimnazjaliści na wycieczce we Wrocławiu. Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w konkursach oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkolnym, w nagrodę pojechali na dwudniową wycieczkę. Gimnazjaliści zwiedzili Stadion miejski, przechadzali się po wrocławskiej starówce, zgłębiali biografie Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Adama Mickiewicza w Muzeum Pana Tadeusza oraz podziwiali panoramę miasta z wieży Archikatedry Wrocławskiej.

WRĘCZENIE LISTÓW GRATULACYJNYCH I POCHWALNYCH 2016/2017

Uczniowie z najwyższymi średnimi oraz ich rodzice nagrodzeni. Tradycyjnie, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, Dyrektor Gimnazjum pan Roman Rutkowski wręczył listy pochwalne i gratulacyjne. Poznaliśmy także uczniów, którzy osiągnęli najwyższe średnie na poziomie poszczególnych klas oraz trzecioklasistów, którzy najlepiej rozwiązali egzaminy gimnazjalne. Specjalną nagrodę otrzymała Klaudia Gruchała, która wielokrotnie z sukcesem reprezentowała naszą szkołę w konkursach piosenki. Uroczystości towarzyszyły występy wokalno-instrumentalne w wykonaniu gimnazjalistów, przygotowanych przez panie: Renatę Chrzan i Iwonę Szadyko.

BAL GIMNAZJALNY 2017

Tradycyjnym "Poloneza czas zacząć", Dyrektor Gimnazjum p. Roman Rutkowski rozpoczął tegoroczny Bal Gimnazjalny. Z wybiciem godziny 17:00 wybrzmiały pierwsze takty poloneza, do którego uczniów przygotowały panie: Renata Pelczar oraz Izabella Czaja. Część rozrywkową balu otworzył pokaz taneczny w wykonaniu trzecioklasistów zorganizowany przez p. Renatę Chrzan i p. Szymona Kaśków. Zapraszamy na fotorelację.

WYCIECZKA EKOLOGICZNO-EDUKACYJNA (12.06.2017)

27 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Biechowie k/Głogowa. Uczniowie zapoznali się z procesem przetwarzania i recyklingu odpadów komunalnych. Dzięki ścieżce edukacyjnej, znajdującej się na terenie RIPOK, przy budowie której wykorzystano liczne odpady i poszczególne frakcje materiałów (szkło, tworzywa sztuczne, drewno, metal, elektrośmieci), młodzież mogła zobaczyć, jak działa instalacja i zapoznać się zasadami segregacji i odbioru odpadów. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele gimnazjum: p. Wiesława Myśków i p. Katarzyna Haspert-Białek.

WYCIECZKA DO WARSZAWY 18.-20.05.2017

Trzydniowa wycieczka do stolicy obfitowała w wiele atrakcji. Uczniowie zobaczyli najbardziej charakterystyczne miejsca miasta - m.in. Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta III Wazy i Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomnik Warszawskiej Syrenki. Ponadto spacerowali po ogrodach Łazienek Królewskich, przeżyli "63 dni wolności" podczas lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego, eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik, zasiedli na trybunach Stadionu Narodowego oraz podziwiali widoki po zachodzie słońca z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Zwieńczeniem wycieczki było złożenie kwiatów na grobie patrona szkoły - Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wyjazd zorganizowali nauczyciele gimnazjum: Katarzyna Sypniewska, Renata Pelczar i Szymon Kaśków.