Poniedziałek, 2018-01-22

Imieniny: Dominiki, Mateusza

Jesteś tutaj:Start / osiągnięcia

osiągnięcia

„SAY YOUR FAVOURITE ENGLISH SONG”

Oliwia Starmach na podium III POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „SAY YOUR FAVOURITE ENGLISH SONG”. Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie. Oliwia wyrecytowała "MAN IN THE MIRROR” z repertuaru Michaela Jacksona i zajęła III miejsce. Opiekunem uczennicy była p. Anna Przybylska - nauczyciel języka angielskiego. Gratulujemy!

SUKCES LAURY

Laura Kawalec w finałowej dziewiątce ogólnopolskiego konkursu inspirowanego twórczością Conrada – Korzeniowskiego pt. „Giętkie Pióro”. Uczennica II klasy od września zmagała się z kolejnymi etapami, pokonując przy tym ponad 60 osób z całej Polski. Konkurs miał na celu podnieść poziom dojrzałości intelektualnej młodzieży, jak również upowszechnić twórczość Conrada i składał się z 3 części. Gala finałowa konkursu odbyła się 9 grudnia 2017 roku w Teatrze Collegium Zakonu Pijarów w Warszawie. Opiekunem Laury była p. Martyna Pakiet. Gratulujemy!

RECYTATORSKIE SUKCESY

21.11.2017 r. odbył się w Gaworzycach XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Kocham Cię Ojczyzno”. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Makowicz, Aleksandra Pardoła, Wiktoria Chrzan, Dominika Bolińska, Wiktoria Głowacka, Maja Kamińska, Jakub Marczak. Uczniowie  pięknie zaprezentowali utwory o tematyce patriotycznej i zajęli wysokie miejsca: Wiktoria Chrzan z kl. III B -  II miejsce, Aleksandra Pardoła z kl. III A – III miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Głowacka oraz Maja Kamińska. Uczniów do konkursu przygotowała  pani Zdzisława Młynarska.

WYRÓŻNIENIE DLA KAROLINY

Karolina Machata, uczennica klasy II, wyróżniona podczas XXI Przeglądu Teatru Jednego Aktora "Humor i satyra w poezji i prozie". Karolina zaprezentowała się przed jury i publicznością zgromadzoną w Polkowickim Centrum Animacji wygłaszając monolog znanej artystki kabaretowej Katarzyny Pakosińskiej. Uczennicę do występu przygotowała p. Zdzisława Młynarska - nauczyciel języka polskiego.

II MIEJSCE DLA KLAUDII

Klaudia Gruchała znów na podium! 29 kwietnia w Gaworzycach odbyła się XVIII edycja Regionalnego Przeglądu Piosenki i Tańca. Klaudia zaprezentowała się w utworze "Rękawiczki" i wyśpiewała II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Renata Chrzan.