Piątek, 2018-05-25

Jesteś tutaj:Start / osiągnięcia

osiągnięcia

MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKIEJ ATLETYCE

Gimnazjaliści z sukcesami zakończyli udział w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 9 maja w Polkowicach. Zawodników do startu przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Izabella Czaja, Paweł Szadyko, Andrzej Kwaśnik. Teraz przed młodymi sportowcami start w zawodach strefowych. Poniżej prezentujemy lokaty drużyn oraz indywidualnych zawodników:

"NARYSUJ KOMIKS"

Uczniowie Gimnazjum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Grębocicach chętnie uczestniczą w konkursach, dlatego i tym razem wykazali się pomysłowością tworząc na formacie A3 komiksy, które brały udział w Powiatowym Konkursie pt. Narysuj komiks. Spośród wszystkich nadesłanych prac z bibliotek na terenie powiatu polkowickiego w kategorii gimnazjum  I miejsce zdobyła Wiktoria Krakowiak (Piękny sen), natomiast wyróżnienie zajął Miłosz Smereczniak. Uczniów przygotowała p. Renata Chrzan - nauczyciel zajęć artystycznych.

"HUMOR I SATYRA"

Karolina Machata na podium XXII konkursu "Humor i satyra". Uczennica klasy trzeciej znakomicie zaprezentowała się przed jury w monologui wywalczyła II miejsce. Warto dodać, że ubiegłoroczna edycja konkursu zakończyła się dla Karoliny wyróżnieniem. Uczennicę do występu przygotowała p. Zdzisława Młynarska - nauczyciel języka polskiego.

XIX Regionalny Przegląd Piosenki i Tańca Gaworzyce 2018

1maja zespół taneczny reprezentował naszą szkołę podczas  XIX Regionalnego Przeglądu Piosenki i Tańca Gaworzyce 2018. Grupa zdobyła III miejsce w kat. młodzież gimnazjalna, prezentując swój talent w tańcu ludowym do utworu Ostatni Mazur. Ponadto dwa tygodnie wcześniej zaprezentowali się podczas Wrocławskiego Festiwalu Tańca Galop 2018 (taniec ludowy oraz nowoczesny). Przepiękne stroje szlacheckie wzbogaciły wrażenia artystyczne wykonywanego tańca. Natomiast w części wokalnej brały udział dwie Nasze reprezentantki Łucja Pobihuszka, która wyśpiewała I miejsce piosenką ,,Gęsi za wodą”  i Oliwia Starmach, która zajęła III miejsce z utworem ,,Kogo kocham”. Uczniów do występu przygotował nauczyciel zajęć artystycznych p. Renata Chrzan.

MÓJ CODZIENNY PATRIOTYZM

W ramach uroczystych powiatowych obchodów 100-lecia niepodległości zorganizowany został konkurs plastyczny „Mój codzienny patriotyzm”.
W kategorii gimnazjum I miejsce zdobyła Sylwia Pyć (opiekun Iwona Szadyko) natomiast Mateusz Rutkowski zdobył wyróżnienie (opiekun Renata Chrzan).
Konkurs przyciągnął młodych artystów, którzy swoją twórczością dali wyraz miłości do Ojczyzny. W holu głównym Starostwa wyeksponowano sto piętnaście nadesłanych prac. Polska jest na nich piękna i kolorowa. Młodzi twórcy zaprezentowali historię i teraźniejszość naszej Ojczyzny, pokazali siebie i swoje rodziny dumne z bycia Polakami.