• Do wakacji: WAKACJE!!!

Jesteś tutaj:Start / osiągnięcia

osiągnięcia

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL GRUP ŚPIEWACZYCH W SZPROTAWIE

Gimnazjalistki z Grębocic prezentowały się podczas 26. Ogólnopolskiego Festiwalu Grup Śpiewaczych w Szprotawie (7-8 lipca). Dziewczęta zostały laureatkami Koncertu Galowego zdobywając nagrodę rzeczową. Prezentowały się w kategorii piosenki, pieśni napisane współcześnie lub inspirowane folklorem. Zaprezentowały się w utworach "Kukułeczka kuka", "Gęsi za wodą" i "Zakochani wiosną". Do konkursu grupę przygotowała p. Renata Chrzan - nauczyciel zajęć artystycznych.

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI W LEKKIEJ ATLETYCE

06.06.18 r. we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski w Lekkiej Atletyce. Najlepsze wyniki uzyskali:

• - w rzucie oszczepem IX miejce Maja Kamińska
  • - w pchnięciu kulą IX miejsce Emilia Szulczyńska
  • - w rzucie oszczepem IX miejsce Damian Krupa
  • - w biegu na 2000 m X miejsce Hubert Bagrowski

Ponadto w zawodach udział wzięli – Filipowicz Dorota, Mazur Emilia, Auguścik Izabela, Piwowar Wiktoria, Leś Małgorzata, Uchryńczuk Sylwia, Bilska Martyna, Banaś Sandra, Sidorowicz Hubert, Śpiak Tomasz, Lasota Jordan, Bańka Adam, Rutkowski Marcel, Fiedorek Michał, Frydrych Damian, Smereczniak Michał, Rutkowski Mateusz.

FINAŁ STREFY LEGNICKIEJ W PIŁCE PLAŻOWEJ

Emilia Szulczyńska, Oktawia Zielińska i Małgorzata Leś wywalczyły II miejsce w Finale Strefy Legnickiej w Piłce Plażowej, które odbyły się 5 czerwca 2018 roku w Złotoryi. Tym samym dziewczęta wywalczyły awans do Finału Dolnośląskiego. Uczennice do rozgrywek przygotowała p. Izabella Czaja - nauczyciel wychowania fizycznego.

MISTRZOSTWA STREFY LEGNICKIEJ

Kolejne sukcesy naszych szkolnych sportowców! Tym razem na Mistrzostwach Strefy Legnickiej w Lekkiej Atletyce, które zostały rozegrane 22.05.2018 r. w Polkowicach. Wśród 20 startujących szkół reprezentacje dziewcząt oraz chłopców zajęły III miejsce. Ponadto wielu uczniów stanęło na podium za sukcesy w startach indywidualnych i dzięki temu awansowali do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 06.06.18 r. we Wrocławiu. Natomiast Emilia Szulczyńska poprawiła rekord Gimnazjum w pchnięciu kulą, który obecnie wynosi 9,85 m. Uczniów do startu przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Izabella Czaja, Paweł Szadyko, Andrzej Kwaśnik. Poniżej prezentujemy składy drużyn oraz indywidualne miejsca zawodników.

SUKCES ADRIANA

22 maja w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia zaświadczeń zwycięzcom etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Uczeń klasy 3B - Adrian Śnioszek został laureatem wojewódzkim tego konkursu. W związku z tym, został On zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie, z którego otrzymał 100% punktów. Za tytuł laureata przysługują Mu także dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Adriana do konkursu przygotowała pani Małgorzata Rutkowska.