Piątek, 2018-05-25

Jesteś tutaj:Start / WYCIECZKI

WYCIECZKI

WYCIECZKA DO GDAŃSKA I SOPOTU

Gdańsk i Sopot to kierunek tegorocznej trzydniowej wycieczki gimnazjalistów. Uczniowie uczestniczyli w doskonałej lekcji historii zwiedzając Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej oraz spacerując po Westerplatte. Ponadto zasiedli na trybunach Stadionu Energa Gdańsk oraz spacerowali po najsłynniejszym polskim Molo w Sopocie. Nie mogło zabraknąć także wizyty pod Fontanną Neptuna oraz zdjęcia z Bramą Żuraw w tle! Wycieczkę zorganizowali nauczyciele gimnazjum: Renata Pelczar, Katarzyna Sypniewska i Szymon Kaśków. Zapraszamy na fotorelację!

WYCIECZKA DLA UCZNIÓW ZASŁUŻONYCH 2017

Gimnazjaliści na wycieczce we Wrocławiu. Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w konkursach oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkolnym, w nagrodę pojechali na dwudniową wycieczkę. Gimnazjaliści zwiedzili Stadion miejski, przechadzali się po wrocławskiej starówce, zgłębiali biografie Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Adama Mickiewicza w Muzeum Pana Tadeusza oraz podziwiali panoramę miasta z wieży Archikatedry Wrocławskiej.

WYCIECZKA EKOLOGICZNO-EDUKACYJNA (12.06.2017)

27 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Biechowie k/Głogowa. Uczniowie zapoznali się z procesem przetwarzania i recyklingu odpadów komunalnych. Dzięki ścieżce edukacyjnej, znajdującej się na terenie RIPOK, przy budowie której wykorzystano liczne odpady i poszczególne frakcje materiałów (szkło, tworzywa sztuczne, drewno, metal, elektrośmieci), młodzież mogła zobaczyć, jak działa instalacja i zapoznać się zasadami segregacji i odbioru odpadów. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele gimnazjum: p. Wiesława Myśków i p. Katarzyna Haspert-Białek.

WYCIECZKA DO WARSZAWY 18.-20.05.2017

Trzydniowa wycieczka do stolicy obfitowała w wiele atrakcji. Uczniowie zobaczyli najbardziej charakterystyczne miejsca miasta - m.in. Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta III Wazy i Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomnik Warszawskiej Syrenki. Ponadto spacerowali po ogrodach Łazienek Królewskich, przeżyli "63 dni wolności" podczas lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego, eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik, zasiedli na trybunach Stadionu Narodowego oraz podziwiali widoki po zachodzie słońca z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Zwieńczeniem wycieczki było złożenie kwiatów na grobie patrona szkoły - Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wyjazd zorganizowali nauczyciele gimnazjum: Katarzyna Sypniewska, Renata Pelczar i Szymon Kaśków.

WYCIECZKA DO HYDROPOLIS

Uczniowie odwiedzili jedyne w Polsce centrum o wodzie - Hydropolis. Gimnazjaliści przeżyli wodną przygodę, wędrując przez 8 stref, w których sprawdzili swoją wiedzę na temat życiodajnego płynu. Nie zabrakło ciekawostek oraz ciekawych eksponatów. Odważni mogli wejść do repliki batyskafu Trieste, który zgłębiał morskie tajemnice Rowu Mariańskiego. Na uczniów czekały także "morskie stwory", a trudy wędrówki wynagrodził odpoczynek nad oceanem pod rozgwieżdżonym niebem. Wycieczkę zorganizowali nauczyciele gimnazjum: K. Sypniewska, R. Pelczar i Sz. Kaśków.