Piątek, 2018-04-20

19 kwietnia (czwartek) - część matematyczno - przyrodnicza

20 kwietnia (piątek) - język obcy nowożytny

"POLSKIE OPOWIEŚCI"

Młodzi aktorzy przenieśli licznie zgromadzoną publiczność do świata legend za sprawą widowiska teatralnego "POLSKIE OPOWIEŚCI". Na deskach gimnazjalnej sceny uczniowie zaprezentowali tradycyjne opowiadania, które nierozerwalnie związane są z polską tradycją. Pomysłodawcą oraz reżyserem spektaklu byłą p. Małgorzata Rutkowska. Zapraszamy na fotorelację w wykonaniu Kingi Żelaznej.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Moc życzeń z okazji zbliżającej się Wielkanocny złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dla całej społeczności szkolnej! Tradycyjnie nie zabrakło ręcznie wykonanych kartek okolicznościowych oraz drobnych słodkości. Zapraszamy na krótką fotorelację Kingi Żelaznej - uczennicy klasy 3C.

PROFILAKTYCZNY I DZIEŃ WIOSNY

Powitaliśmy wiosnę! Tradycyjnie nie zabrakło dobrego humoru, rywalizacji klasowej oraz zagadnień związanych z profilaktyką! Z wizytą przybyli Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Grębocicach oraz "Nasza Pani Dyrektor" Grażyna Grzesiak, sprawiedliwie oceniając wyczyny uczniów w konkurencjach z wiosną w tle. Na zakończenie imprezy poznaliśmy zwycięzców - na najwyższym stopniu podium uplasowała się klasa 3 A.

DZIEŃ KOBIET

Zapraszamy na fotorelację naszej uczennicy, Kingi Żelaznej, ze szkolnego Święta Kobiet. Tradycyjnie, 8 marca, nie zabrakło miłych słów dla wszystkich Pań oraz kwiatów i słodkości, by każda w tym szczególnym dniu mogła poczuć się wyjątkowo! Szkolne wydarzenie przygotowała p. Młynarska wraz z uczniami: Jakubem Marczakiem, Miłoszem Frątczakiem oraz Hubertem Sidorowiczem.

WYSTAWA "KOBIETY NIEPODLEGŁOŚCI"

Z okazji Dnia Kobiet, w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w Gimnazjum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Grębocicach zorganizowano wystawę p.t. „Kobiety niepodległości”. Wystawa prezentuje wizerunki i biografie 15 kobiet, które  ryzykowały życiem, by urzeczywistnić sen o wolnej Polsce. Kobiety, które swoją odwagą, wiarą w zwycięstwo i bohaterskimi czynami wykazały się w okresie konfederacji barskiej, wojen napoleońskich, powstań listopadowego i styczniowego, pierwszej i drugiej wojny światowej oraz komunizmu. One same, mimo iż żyły w różnych epokach, są do siebie bardzo podobne. Wszystkie dokonywały czynów bohaterskich, wręcz heroicznych – i to w okolicznościach pozornie beznadziejnych. Bez żadnych korzyści własnych. Pomysłodawcą oraz wykonawcą wystawy jest Małgorzata Rutkowska – nauczycielka historii w Gimnazjum. Wystawa powstała w ramach programu jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.