Piątek, 2017-05-26

Imieniny: Eweliny, Jana

Jesteś tutaj:Start

WYCIECZKA DO WARSZAWY 18.-20.05.2017

Trzydniowa wycieczka do stolicy obfitowała w wiele atrakcji. Uczniowie zobaczyli najbardziej charakterystyczne miejsca miasta - m.in. Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta III Wazy i Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomnik Warszawskiej Syrenki. Ponadto spacerowali po ogrodach Łazienek Królewskich, przeżyli "63 dni wolności" podczas lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego, eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik, zasiedli na trybunach Stadionu Narodowego oraz podziwiali widoki po zachodzie słońca z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Zwieńczeniem wycieczki było złożenie kwiatów na grobie patrona szkoły - Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wyjazd zorganizowali nauczyciele gimnazjum: Katarzyna Sypniewska, Renata Pelczar i Szymon Kaśków.

WYRÓŻNIENIE DLA KAROLINY

Karolina Machata, uczennica klasy II, wyróżniona podczas XXI Przeglądu Teatru Jednego Aktora "Humor i satyra w poezji i prozie". Karolina zaprezentowała się przed jury i publicznością zgromadzoną w Polkowickim Centrum Animacji wygłaszając monolog znanej artystki kabaretowej Katarzyny Pakosińskiej. Uczennicę do występu przygotowała p. Zdzisława Młynarska - nauczyciel języka polskiego.

SZCZEPIENIA PRZECIWKO HPV

Ruszyła kolejna edycja szczepień przeciwko HPV. Dziewczęta urodzone w 2002 otrzymały pierwszą dawkę szczepień, które sfinansowane zostały przez Urząd Gminy Grębocice. Szczepienia poprzedziły spotkania z uczniami oraz rodzicami, prowadzone przez specjalistę z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, który jest wykonawcą usługi.

II MIEJSCE DLA KLAUDII

Klaudia Gruchała znów na podium! 29 kwietnia w Gaworzycach odbyła się XVIII edycja Regionalnego Przeglądu Piosenki i Tańca. Klaudia zaprezentowała się w utworze "Rękawiczki" i wyśpiewała II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Renata Chrzan.

MŁODZI DLA BIAŁO-CZERWONEJ

Młodzi patrioci w akcji! Gimnazjaliści, wzorem lat ubiegłych, w ramach szkolnego programu "Młodzi dla Biało-Czerwonej" przypinali wstążki w barwach narodowych, które mieszkańcy naszej gminy z dumą prezentowali na swoich piersiach. W tym roku uczestniczyli także w zbiórce pieniędzy w ramach akcji charytatywnej zorganizowanej przez Urząd Gminy z okazji IV Biegu o Puchar Wójta Gminy Grębocice.